piątek, 12 sierpnia 2011

Poszukuję

Lubię pomagać i to bezinteresownie. A w szczególności, gdy gra warta życia osób mi znanych i lubianych.

Także... jeśli mnie czytasz, i pochodzisz z województwa śląskiego, proszę Cię o pomoc.

Poszukuję dla mojej koleżanki dawcy krwi, najlepiej o grupie ABRH-, gdyż ta jest najbardziej potrzebna.
Niecałe dwa miesiące temu wykryto u niej białaczkę ostrą, leczona jest chemią, leży w Klinice Hematologii w Katowicach. Krew można oddać w każdym punkcie krwiodastwa, a dla osób, które mają blisko do Katowic, informuję, że najlepiej przy ulicy Raciborskiej 15, mieści się tam Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wystarczy przy oddaniu krwi podać imię i nazwisko dziewczyny - Paulina Jop, i podać miejsce w któym leży, czyli Klinika Hematologii.

Liczy się każda kropla.


Jako, że sama nie mogę być dawcą z kłopotów czysto zdrowotnych, proszę Was wszystkich o pomoc.
W razie jakichkolwiek pytań, proszę, piszcie tutaj w komentarzach, i na e-mail  r.jackowska@o2.pl    odpowiem na wszystkie.


Z góry bardzo dziękuję w imieniu dziewczyny i swoim

poniedziałek, 8 sierpnia 2011

etatowo :)

    Wyjazd na motocyklu na wycieczkę zostaje na chwilę obecną przełożony na inny termin, bo pogoda nie dopisuje i czasu troszkę brak. Prawo jazdy zbliża się ku końcowi, więc pilnie się do niego przygotowuję. Także wpis odnośnie trwałości makijażu w warunkach jazdy na motocyklu, przekładam na bliżej nieokreślony termin.

Dzisiaj zajmę się wpisem o modelce "etatowej" - Moni. A dlaczego etatowa? To za sprawą znajomej wizażystki Joli :) tak ją nazwała jak zobaczyła, że coraz częściej z nią współpracuję.. i przylgnęło bo ksywka się przyjęła :)


Poznałam ją jakieś dwa albo bodaj trzy lata temu przy okazji mojej jednej z pierwszych sesji zdjęciowych.


W Sosnowcu miała ona miejsce, w studio domowym Sławka Purgała - bardzo utalentowanego, marudnego dość fotografa :):) Moje pierwsze spotkanie z Moniką, to był szok. Bo spodziewałam się kolejnej, zwykłej, przeciętnej urody, i nic ciekawego do zrobienia z buzią.  Mile się rozczarowałam, kiedy okazało się, że Monika nie jest do końca Polką.  A raczej w połowie także Wietnamką, od strony taty. Duże oczy, nos szeroki, urocze piegi i cera taka piękna oliwkowo brązowa :)  Sławek zaufał mi tamtego dnia i powiedział, że mogę zrobić co chcę. 


Użyłam więc moich farbek z Mehrona perłowych i namalowałam Monice makijaż oka nimi na powiekach w kolorach tęczy... ;):)

Bardzo byłam zadowolona z tych zdjęć i efektów końcowych.
Od tamtej sesji, często spotykałam się z Moniką przy zdjęciach. Zawitałyśmy razem do kilku fotografów, a między innymi:
Mariusza Grossa z Sosnowca,  Bartosza Brudka z Czeladzi, u duetu Becapri także byłyśmy razem, na moim projekcie wzorowanym na jednym z sezonów America's Next Top Model  :)  Byłyśmy także na sesji plenerowej w Katowicach w Parku Kościuszki z Piotrkiem Kajdą i Radkiem Wojtyczką (ten drugi, jako raczej tego dnia pomocnik niż fotograf, chociaż także zrobił kilka ujęć ;) )
Widziałyśmy się także u Roberta Wypióra, Damiana Karkoszki i Ani Piłat - oni robili Monice zdjęcia tego samego dnia, razem. Zajrzałyśmy także do Studio Esisto, Agaty Kuler, i oczywiście do mojej ulubionej fotograf z Sosnowca - Agnieszki Wróbel.. ;) Odwiedziłyśmy Zawiercie w świetnym domowym studio Magdy Tarach, gdzie nieplanowanie Monika wcieliła się w żonę Shreka (było zabawnie) :)


Na twarzy Moniki przez ten okres przewinęło się mnóstwo kolorów i barw i rodzajów makijażu. 
Od typowo artystycznych, po zwykłe, do delikatnych stylizowanych na ślubne. Poniżej zamieszczę po jednym od każdego fotografa i sami oceńcie Monikę i to, jaką ma plastyczną buzię, pasującą praktycznie do każdego makijażu... bez żadnych wahań mogę polecić Monikę w ciemno ;) rzetelna, miła, i potrafi pozować... jako że nie jest typowo rozmiarem przypominającym "wieszaka" z agencji modeli i modelek, polecam ją tym fotografom, którzy kochają portrety, i kobiety o pełniejszych kształtach...
Nacieszcie oko oglądając zdjęcia poniżej ... ;) 

 Fotograf: Bartosz Brudek, 
pomysł na sesję Marzeny Lange, stylizacja na Lady Marmalade

  Fotograf: Mariusz Gross 
makijaż stylizowany na ślubny
dla panny młodej

Fotograf: Mariusz Gross  
blue lips project 


 Backstage, Park Kościuszki w Katowicach
Fotografował Piotr Kajda, tego dnia rządził kolor fuksji na powiekach.. z paletki limitowanki MAC'a, Hello Kitty :)


 Fotograf: Jan W. w Katowicach 


   Fotograf: Agnieszka Wróbel - tak, tamtego dnia na sesji motyw przewodni, to kolor kładziony "od linijki" hihi ;) 
  Fotograf: Anna Piłat, sesja miała miejsce w Dąbrowie Górniczej, ogród z krzewami róż to był nasz "plac zabaw"  :)

 


 Fotograf: Damian Karkoszka, sesja w Dąbrowie Górniczej - to bodaj nasz z Moniką pierwszy make up No Make Up :) 


Fotograf: Agata Kuler, 
w Studio Esisto w Katowicach... :)Fotograf: Robert Wypiór, studio w Raciborzu i cudowna paletka cieni Make-Up Atelier Paris T11 :):)
Fotograf: Magda Tarach - 
Traszkafoto, sesja w Zawierciu


Fotograf: Magda Tarach - Traszkafoto, sesja w Zawierciu, zielony sypki Inglot i reszta zieleni z kuferka plus biała odżywka na rzęsach.. :)
Sesja w Wodzisławiu - jedyny nasz do tej pory incydentalny występ. Cóż, każdemu zdarza się pobłądzić:) Fotograf: Becapri, jeszcze w duecie Andrzej z Beatą. Na tym zdjęciu prócz Moniki, jest także druga modelka, Sylwia
 Fotograf: Becapri, jeszcze w duecie -Beata Turos i Andrzej Piecha; sesja wzorowana na stylizacji podejrzanej w America's Next Top Model, bodajże w sezonie ósmym tego programu.
Tak..... z Moniką przez ten czas zdążyłam się bardzo dobrze poznać, i podczas malowania wiem już na co mogę sobie pozwolić, a na co nie (a raczej na wszystko mogę:]). Prócz jej cierpliwości kiedy ją męczę i wyżywam się na niej, wykonując wszelkie możliwe wizje, jest to bardzo sympatyczna, ciepła i miła osoba o bardzo dobrym sercu, i z poczuciem humoru :)


Mam nadzieję, Moja Etatowa, że jeszcze nie raz będzie dane nam się spotkać :)

Dla ciekawych - znajdziecie ją tutaj -> KLIK  


ps. bardzo proszę, wybaczcie mi edycję tekstu, przy zdjęciach głównie. Uczę się dopiero nad tym panować.. :)